Specjalista ds. Eksportu

Cena : Proszę o kontakt

Opis stanowiska:

- Bieżąca współpraca z klientami, prowadzenie rozmów – budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji handlowych z kontrahentami

- Przyjmowanie zamówień, wprowadzanie ich do systemu i ich późniejsza realizacja

- Przygotowanie wszystkich dokumentów eksportowych – zapewnienie ich zgodności z prawem polskim jak i rynku docelowego

- Współpraca z magazynem firmy w zakresie organizacji załadunków

- Przygotowanie i wysyłanie ofert handlowych; nadzór nad ich zrozumieniem i późniejszym wdrożeniem

- Reklamacje – przyjmowanie i rozpatrywanie

- Kontrola należności kontrahentów – monitoring płatności i współpraca z kontrahentami w zakresie terminowych realizacji płatności

- Realizacja planów eksportowych; uzgadnianie poziomu targetów dla poszczególnych kontrahentów ich późniejsze komunikowanie i realizacja

- Budowanie wizerunku firmy

Wymagania:

- 2 letniego doświadczenia na samodzielnym stanowisku w dziale eksportu firmy produkcyjnej lub handlowej ( najlepiej z branży FMCG)

- Znajomości języka rosyjskiego na poziomie komunikatywnym

- Doświadczenia w pracy na rynkach eksportowych

- Wykształcenia wyższego

- Systematyczności w pracy, umiejętność wyznaczania priorytetów, jak i szybkości reakcji

- Wysokiego stopnia samoorganizacji, samodzielności i umiejętności szybkiej adaptacja do zmiennych warunków handlowych

- Umiejętności komunikacyjnych w różnych środowiskach kulturowych